Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kulinaria KOLEJNE NIESAMOWITE, ARTYSTYCZNE LATTE!

Rocket News 24

31.08.2013 | 07:40
Opracowanie: Anna Kotek

Sztuka tworzona z pasją przez pana Yuuichiego Ito

Jest wiele ciekawych pomysłów na udekorowanie latte i tworzenie ciekawych wzorów na spienionym mleku. Jednak Yuuichi Ito, barista z Japonii, przeszedł najśmielsze oczekiwania klientów dekorując swoje latte tak, jak jeszcze nikt na świecie! Ito jest nie tylko baristą, ale też właścicielem włoskiej restauracji Belcorno w mieście Ichinomiya w prefekturze Aichi.

Na co dzień tworzy sztukę, bo tak właśnie należałoby nazwać jego pracę. Na spienionym mleku latte maluje wizerunki postaci ze znanych kreskówek: filmów Disneya, popularnych seriali anime, a wszystko to bardzo często w kolorze, a nawet w 3D! Najciekawsze z jego dzieł to między innymi latte z Kubusiem Puchatkiem, Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Syrenką Ariel, Snoopym, Chibi-Miku, Czarodziejką z Księżyca i Hello Kitty. Efekty są niezwykle piękn. Oczywisty staje się fakt, że w ich przypadku smak kawy może schodzić na drugi plan.

Tradycyjnie wzorki mleczne wykonuje się na kawie przygotowanej w ekspresie ciśnieniowym, ponieważ mają naturalną piankę kawową niezbędną do tworzenia rysunków. Bardzo ważne również przy tworzeniu artystycznego latte jest konsystencja mleka. Zazwyczaj wykorzystuje się mleko tłuste (3,4%), jednak należy pamiętać, aby spienić je tak, by się nie zagotowało. Najlepsza temperatura mleka do tworzenia latte to 60 stopni.

Yuuichi Ito nie zdradził dokładnej techniki wykonywania swoich dzieł. Jeśli ktoś próbował tej kawy, koniecznie niech napisze do nas i podzieli się swoimi wrażeniami smakowymi, bo nad wizualnymi aspektami można zachwycać się już teraz.

Na koniec, absolutnie moje ulubione:

Źródła zdjęć: https://twitter.com/BELCORNO/media/grid

Na tej samej stronie można znaleźć również inne fotografie artystycznego latte.

ŹRÓDŁA

Rocket News 24
Netorabo
KawaToPodstawa
Belcorno

TAGI:

ciekawostka   kuchnia   design  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy