Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Film HAYAO MIYAZAKI NIE ZAMIERZA ZOBACZYĆ NOWEGO FILMU HIROMASY YONEBAYASHIEGO

Plakat filmu „Mary and the Witch’s Flower”; źródło: ponoc.jp

08.07.2017 | 07:50
Opracowanie: Mateusz Chrzczonowski

Hiromasa Yonebayashi, były reżyser studia Ghibli, podczas jednego z japońskich talk-show powiedział, że Miyazaki odmówił obejrzenia jego nowego filmu „Mary and the Witch’s Flower”.

„Mary and the Witch’s Flower” (Mary to majo no hana) to debiutancki film studia Ponoc założonego przez Hiromasę Yonebayashiego oraz producenta Yoshiakego Nishimurę. Obaj pracowali wcześniej w studiu Ghibli. 

Yonebayashi zanim postanowił spróbować sił we własnym studiu, zasłynął z reżyserii filmów „Tajemniczy świat Arrietty” (Karigurashi no Arretti) oraz „Marnie. Przyjaciółka ze snów” (Omoide no Mānī). Prace nad „Mary” trwają już dwa i pół roku.

Według „CinemaToday”, Yonebayashi zaproponował Miyazakiemu, który od pewnego czasu również wrócił do pracy, że po skończeniu produkcji przyniesie swój nowy film do studia Ghibli, aby obejrzeć go razem ze swoimi byłymi współpracownikami, lecz Miyazaki odpowiedział, że nie chce. Potem jednak dodał: 

Włożyłeś naprawdę wiele wysiłku w ten film. Dobra robota.

Yonebayashii wyjaśnił, że Miyazaki martwił się ciągłymi opóźnieniami pierwszego filmu studia Ponoc i na pewno teraz cieszy się, że ten już niedługo trafi do kin.

Trójka założycieli studia Ghibli: Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki, Isao Takahata; źródło: A113Animation

Reżyser Isao Takahata – „Grobowiec Świetlików” (Hotaru no haka), „Księżniczka Kaguya” (Kaguyahime no monogatari) – oraz producent Toshio Suzuki, obaj pracujący dla studia Ghibli, wyrazili swoją aprobatę dla filmu.

Ciężko pracowałeś, aby uwolnić się od czaru studia Ghibli i wykonałeś taką pracę. To dobry film, zrealizowany rzetelnie i swobodnie.

– powiedział Suzuki, a Takahata dodał sarkastycznie: 

To film, który mi się podoba. Lecz skoro to film, który mi się podoba, to zastanawiam się, czy jego sukces nie jest zagrożony…

Film „Mary and the Witch’s Flower” ma swoją premierę w Japonii 8 lipca. Jego fabuła opiera się na powieści dla dzieci „The Little Broomstick” brytyjskiej pisarki Mary Stewart. Jest to historia Mary, która dzięki znalezieniu tajemniczego kwiatka dostaje się do szkoły magii. Mała dziewczynka wpada jednak w tarapaty z powodu jednego kłamstwa. Scenariusz do filmu Yonebayashi napisał we współpracy z Riko Sakaguchi, która stworzyła scenariusz również do „Księżniczki Kaguyi”.

„Mary and The Witch's Flower” promuje utwór „Rain” zespołu SEKAI NO OWARI.

Zwiastun filmu „Mary and the Witch’s Flower”; źródło: YouTube/Studio Ponoc

ŹRÓDŁA

Anime News Network
Arama! Japan

TAGI:

film   premiera   Studio Ghibli  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy