Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Gospodarka USAGI TSUKINO OTWIERA SKLEP

Usagi Tsukino; źródło: geek

26.08.2017 | 08:01
Opracowanie: Anna Miller

W tokijskiej dzielnicy Shibuya pojawi się salon dedykowany fanom popularnej serii o czarodziejkach walczących ze złem.

Pod koniec września tego roku w Tokio zostanie otwarty pierwszy na świecie oficjalny sklep pod szyldem „Czarodziejki z Księżyca”. Jest to efekt współpracy wytwórni Toei Animation, magazynu „Kodansha” i marki Bandai. W swoim oświadczeniu studio podaje:

Planujemy sprzedawać oryginalne, długo wyczekiwane artykuły [...] W Harajuku, kolebce kultury kawaii adresowanej do fanów nie tylko w Japonii, ale na całym świecie, rozpowszechniamy produkty, które oddadzą wdzięk „Czarodziejki z Księżyca”.

Manga o czarodziejkach autorstwa Naoko Takeuchi swój debiut miała w japońskim magazynie „Kodansha” w 1991 roku, a serial animowany na jej podstawie rok później. Seria szybko zyskała popularność na całym świecie i do dziś ma wielu wielbicieli. Fabuła opiera się na przygodach Usagi Tsukino, która pewnego dnia dowiaduje się od mówiącego kota, że jest „Czarodziejką z Księżyca”. Łącząc siły z innymi bohaterami wymierza sprawiedliwość i broni świat przed siłami zła.

W sprzedaży znajdzie się gama produktów inspirowanych postaciami popularnej serii, między innymi ubrania, kosmetyki, dodatki i artykuły szkolne. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące wyglądu i asortymentu salonu.

Kosmetyki inspirowane czarodziejkami; źródło: manga.tokyo

Sklep zlokalizowany będzie w tokijskiej dzielnicy Shibuya, w kompleksie handlowym LaForet Harajuku. Jest to kilkupoziomowe centrum handlowe z asortymentem skierowanym głównie do młodych kobiet, organizujące również wystawy i inne wydarzenia. Planowana data otwarcia to 23 września bieżącego roku.

ŹRÓDŁA

Manga.Tokyo
Anime News Network
Japan Guide

TAGI:

ciekawostka   manga i anime   nowości  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy