Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Gospodarka PRZYCHÓD CANONA PRZEKROCZY 4 BILIONY JENÓW

Reklama firmy Canon w Moskwie; źródło: bigpicture.com.ua, autor: raskalov_vit

14.11.2017 | 07:48
Opracowanie: Joanna Pater

Po raz trzeci w tym roku firma Canon zwiększa prognozy zysków na rok 2017.

We wtorek 24 października Canon Inc. opublikował raport podsumowujący III kwartał 2017 roku. Wynika z niego, że wbrew przewidywaniom analityków przychód w roku 2017 może wynieść 4,08 biliona jenów (130,85 mld zł*) zamiast szacowanych 4,05 biliona jenów (129,89 mld zł*). Ponadto według danych opublikowanych przez agencję „Reuters” do grudnia 2017 roku zysk operacyjny firmy wzrośnie o ponad połowę, osiągając poziom 350 mld jenów (11,29 mld zł*).

Odejście od oczekiwanych wyników jest między innymi spowodowane, jak podaje dziennik „Japan Today”, wzrostem zapotrzebowania na sprzęt medyczny, który jest produkowany przez Toshiba Medical System Corporation, spółkę, którą w grudniu 2016 roku przejęła firma Canon. Tym samym większy popyt na urządzenia medyczne przyczynił się do zwiększenia zysków firmy mimo spadku zapotrzebowania na aparaty fotograficzne, z których klienci coraz częściej rezygnują na rzecz smartfonów.

Ponadto Canon podaje, że do zwiększenia dochodów w 2017 roku przyczyniło się osłabienie wartości jena względem dolara amerykańskiego. Jest to istotny czynnik, gdyż prawie 80% przychodów firmy w okresie od stycznia do końca września 2017 roku pochodzi ze sprzedaży towarów za granicą. Stany Zjednoczone są zaś największym zagranicznym odbiorcą produktów Canon – ponad 25% przychodów zagranicznych pochodzi z USA.

Odnotowano także zwiększenie się popytu na produkty w branży B2B (business-to-business), w której wzrosło zapotrzebowanie na urządzenia emitujące światło w technologii OLED oraz kamery nadzorujące. Wzrost sprzedaży kamer nadzorujących może wiązać się z tym, że w 2015 roku Canon kupił szwedzką firmę AXIS, zajmującą się ich produkcją. Jak podaje agencja „Reuters”, wpłynęło to na osiągnięcia przez Canon wysokiej pozycji na rynku nadzoru video.

*Przeliczenie według średniego kursu NBP z 27.10.2017 r.

ŹRÓDŁA

Japan Today
Reuters
Canon
The Japan Times

TAGI:

biznes   technologia   eksport  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy