Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka AN CAFE WSTRZYMUJE DZIAŁALNOŚĆ PO ODEJŚCIU CZTERECH CZŁONKÓW GRUPY

Zespół An Cafe w pięcioosobowym składzie; źródło: JaME WORLD

26.06.2018 | 11:03
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Po 15 latach od powstania grupy czterech z pięciu jej członków postanowiło odejść. Działalność zespołu została zawieszona.

Grupa An Cafe nie po raz pierwszy zawiesiła działalność muzyczną, jednak tym razem jest to związane z odejściem czwórki należących do niej muzyków. W oświadczeniu z 22 czerwca 2018 r. ogłoszono, że z zespołu rezygnują: gitarzysta takuya, basista Kanon, klawiszowiec Yu-ki oraz perkusista Teruki. W An Cafe pozostał tylko wokalista miku.

Zawieszenie działalności zbiegło się w czasie z 15. rocznicą powstania grupy – 28 kwietnia br. odbył się ich jubileuszowy koncert. Ostatnie występy grupy w pięcioosobowym składzie odbędą się 5 i 6 stycznia 2019 roku w ramach „LIVE CAFE 15th Anniversary Year Grand Finale”.

Plany muzyczne takuyi i Yuukiego kończą się wraz z ich ostatnim występem scenicznym w An Cafe, natomiast Teruki i Kanon chcą pozostać w branży – basista zapowiedział jednak, że nie będzie już tworzył pod tym pseudonimem. Jedynym członkiem grupy, który zadeklarował, że chce dalej występować jako An Cafe, był miku. Jak twierdzi, jest to ostatni zespół, w którym działa. 

W wypowiedzi na profilu An Cafe na portalu społecznościowym Facebook miku przeprosił fanów za złamanie danych im obietnic i zaznaczył, że jest wdzięczny fanom za okazane wsparcie. Jak napisał:

Jestem zaszczycony, że mogłem spotkać się z zagranicznymi cafekko*.

Być może już nigdy nie będziemy mogli się znowu spotkać. (...)

Dziękuję za wspaniałe wspomnienia.

Zagraniczni cafekko na zawsze będą moim skarbem.

Zespół An Cafe powstał w 2003 roku – w pierwotnym składzie znaleźli się miku, Kanon i gitarzysta Bou. Niedługo później dołączył do nich perkusista Teruki. Yu-ki i takuya weszli w skład grupy w 2007 roku po tym, jak Bou z powodów osobistych odszedł z zespołu. Choć An Cafe można zaliczyć do jednych z pionierów radosnego i barwnego nurtu oshare kei, sami określają się jako „Harajuku Dance Rock Kei”. W ich twórczości wyróżnić można brzmienia inspirowane wieloma gatunkami muzycznymi.

Negaigoto wa hitotsu sa”, ostatni singiel grupy, wydany został 28 marca 2018 roku i muzycznie miał odchodzić od całej ich wcześniejszej twórczości. W wywiadzie dotyczącym nowego wydawnictwa, jakiego zespół w kwietniu udzielił portalowi JaME, nic nie wskazywało na to, że wkrótce dojdzie do wstrzymania działalności. Członkowie grupy podkreślali, że chcą przygotować się do nadchodzących występów i powtórzyć światową trasę koncertową.

Teledysk An Cafe do utworu „Negaigoto wa Hitotsusa”; źródło: YouTube/An Cafe Argentina

*cafekko - termin, jakiegro grupa An Cafe używa dla określenia swoich fanów

ŹRÓDŁA

jpopasia
JaME I
JaME II
CDJAPAN
Profil An Cafe na portalu Facebook

TAGI:

muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy