Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Muzyka WOKALISTA LUNA SEA PODDANY OPERACJI

Ryūichi Kawamura; źródło: JpopAsia

27.01.2019 | 14:29
Opracowanie: Agnieszka Brzozowska

Ryūichi Kawamura 11 stycznia 2019 r. przeszedł operację nowotworu płuc. Jego stan jest stabilny.

Wokalista popularnej grupy visual kei LUNA SEA przeszedł operację nowotworu złośliwego. Choć Kawamura wciąż ma lekkie problemy z głębokimi oddechami, to jego stan po operacji był na tyle stabilny, że lekarze pozwolili mu na wcześniejszy powrót do domu. O jego stabilnej kondycji świadczy także fakt, że lekarze nie planują poddawania go chemioterapii.

Z uwagi na to, że rak został u wokalisty zdiagnozowany we wczesnej fazie, lekarzom udało się usunąć guz z dotkniętego zmianami płuca. Kawamura każdego roku regularnie poddaje się badaniom, dzięki czemu możliwe było wykrycie nowotworu w początkowej fazie rozwoju. 

Wokalista zamierza powrócić do koncertowania za kilka tygodni, dokładniejsze informacje na ten temat zostaną podane na oficjalnej stronie Ryūichiego Kawamury. Na blogu na portalu LINE przyznał, że nowotwór płuc martwił go także ze względu na jego karierę wokalną – w wyniku operacji mogła znacząco zmniejszyć się pojemność jego płuc, jednak do tego nie doszło. Kawamura podkreślił, że w przyszłości będzie jeszcze bardziej cieszył się każdym zagranym koncertem.

Za pośrednictwem bloga podziękował także za wsparcie swoim współpracownikom z branży muzycznej. Słowa otuchy zamieścił m.in. YOSHIKI, lider zespołu X JAPAN

Ryūichi Kawamura na scenie muzycznej działa zarówno z zespołem LUNA SEA (od 1989 r.), jak i solowo (od 1997 r., kiedy grupa rozpadła się na kilka lat). Zajmuje się nie tylko śpiewaniem – jest również aktorem i producentem muzycznym. Ostatni solowy album („Colors of Time”) wydał w 2016 r. Z grupą LUNA SEA w 2017 roku występem na scenie hali koncertowej Nippon Budōkan świętował 25-lecie kariery muzycznej. W tym samym roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „LUV”.

Utwór „Hold You Down” promujący płytę „LUV”; źródło: UNIVERSAL MUSIC JAPAN/YouTube

ŹRÓDŁA

JROCK NEWS I
JROCK NEWS II
JROCK NEWS III
JpopAsia
JaME WORLD
discogs
Neo-Tokyo 2099
tokyohive

TAGI:

muzyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy