Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

O kraju POŻAR W NOTRE DAME PRZYCZYNĄ PROBLEMÓW AGENCJI TURYSTYCZNYCH?

Płonąca Notre Dame; źródło: The New York Times

24.04.2019 | 07:07
Opracowanie: Ewa Kubasik-Kobiałka

Biura otrzymują wiele telefonów od osób planujących wyjazd do Paryża w trakcie wydłużonego Golden Week.

Stolica Francji jest jedną z głównych wycieczkowych destynacji Japończyków. Tymczasem w pożarze, który wybuchł 15 kwietnia tego roku, poważnie ucierpiał jeden z jej największych zabytków – katedra Notre Dame. Zniszczeniu uległa iglica oraz dwie trzecie dachu. Natomiast, jak poinformował szef paryskich strażaków, struktura budynku, w tym dwie frontowe wieże, ocalała. Obecnie śledczy nie uważają, by doszło do celowego podpalenia.

Ze względu na intronizację cesarza Golden Week w tym roku trwa aż 10 dni. Przełożyło się to na zainteresowanie Japończyków zagranicznymi wyjazdami. Według danych biura H.I.S. Paryż, w rankingu najbardziej popularnych miejsc, awansował z jedenastego na ósme miejsce. Notre Dame była punktem obowiązkowym zwiedzania stolicy Francji i teraz agencje muszą zdecydować, co zaproponować wycieczkowiczom zamiast katedry.

JTB Corp. zamierza polecić turystom inne miejsca do zwiedzania. Z kolei rzecznik Nippon Travel Agency uważa, że grupy i tak będą chciały zobaczyć katedrę, choć obowiązuje zakaz zbliżania się do budynku. Według H.I.S. brak możliwości obejrzenia Notre Dame nie wpłynie na spadek zainteresowania samym Paryżem:

Katedra Notre Dame jest miejscem, które turyści mogą odwiedzić samodzielnie, więc dążymy do nieumieszczania jej w naszym programie zwiedzania. (…) Wciąż zbieramy informacje, ale nie spodziewamy się, by to miało duży wpływ na nasze wycieczki.

Tak jak reszta świata, społeczeństwo Japonii jest zszokowane pożarem, a władze w Tokio zapowiedziały możliwość finansowego wsparcia odbudowy świątyni. Na konferencji prasowej szef gabinetu premiera Yoshihide Suga powiedział:

Rząd japoński rozważy udzielenie wsparcia, jeśli władze Francji o nią poproszą.

Również niektórzy z turystów planujących wyjazd do Paryża deklarują, że chcieliby finansowo wspomóc rekonstrukcję.

ŹRÓDŁA

Japan Today
The Mainichi
The Asahi Shimbun
The New York Times

TAGI:

turystyka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy