Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura [PATRONAT] KOT, KTÓRY NIEJEDNO MA OBLICZE

Okładka ksiązki; źródło: Materiały prasowe

03.03.2020 | 08:12
Opracowanie: Krystian Karolak

Nakładem Wydawnictwa EZOP swoją premierę 11 marca będzie mieć książka Katarzyny Ryrych zatytułowana „Maneki-neko”.

Książka, z serii Lepiej w to uwierz!, to historia Eryki, Iwo i Igora, którzy zapisali się na letni kurs anime nie podejrzewając, że będą świadkami wyjątkowo dziwnych wydarzeń. Las Aokigahara, znajdujący się u podnóż góry Fuji, pojawia się we snach każdego z dzieci, napełniając ich lękiem oraz próbując wkroczyć do świata rzeczywistego. Rodzą się w związku z tym pytania, czy kluczem w tym wypadku jest figurka maneki-neko z inskrypcją „miłość-śmierć-odwaga”? Czy miniaturowe drzewko bonsai stanowi element ułatwiający rozwiązanie tajemnicy? Czy Eryka znajdzie odpowiedzi na dręczace ją pytania, zanim las ją pochłonie? Ilustracje znajdujące się w „Maneki-neko” wykonała Marta Krzywicka, a sama książka jest określana przez wydawcę jako „niepokojąca powieść grozy odwołująca się do japońskiej sztuki mangi”.

Katarzyna Ryrych jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także tłumaczką, malarką oraz autorką ksiażek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W swoim dorobki ma także prestiżowe nagrody literackie m.in. w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Ksiażka „Maneki-neko” została objęta patronatem medialnym dziennika „Japonia-Online”, a przedpremierowa recenzja dostępna jest już na stronie

ŹRÓDŁA

Materiały prasowe
Lubimy czytać

TAGI:

Polska-Japonia   literatura  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PATRONUJEMY

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy