Cała Japonia w jednym miejscu!
Najświeższe wiadomości, artykuły i ciekawostki

ISSN 2450-3193

Kultura LISTA WYRÓŻNIONYCH CIEKAWOSTEK O JAPONII!

15.04.2013 | 07:45

Rozwiązanie konkursu na CIEKAWOSTKĘ o Japonii - 10 wyróżnionych ciekawostek!

Dziękujemy bardzo za wszystkie nadesłane do nas ciekawostki!  Wybór był bardzo trudny! Staraliśmy się jednak rozdzielić wyróżnienia pomiędzy różnych Uczestników. Wiele z nadesłanych przez Was ciekawostek pojawi się na naszej stronie głównej! Poniżej jednak prezentujemy Wam 10 wyróżnionych ciekawostek, abyście nie musieli czekać, aż automat, którąś z nich Wam wylosuje. :)

Wyróżnione ciekawostki (w porządku alfabetycznym nazwisk Zwycięzców):

Yuki(śnieg)mushi(owad) to małe, białe muszki. Zwiastują one w Japonii śnieg, który przypominają swoim wyglądem. Nikt z mieszkańców Japonii nie zaprzeczy: gdy pojawiają się yukimushi-śnieg tuż tuż.

(Jagoda Babalska)

Japoński gest otwartą dłonią dotykającą szyi bardzo przypomina polski,który oznacza nadużycie alkoholu, jednak dla Japończyków jest to znak symbolizujący ścięcie mieczem głowy i oznacza „stracić pracę”.

W Japonii nie powinno się prosić o sól (shio) około północy, bo duchy mogą podsłuchać i zrozumieć, że ktoś ma umrzeć (shi).

(Zuzanna Biernat)

Tsukumogami to przedmioty, które po 100 latach istnienia stały się yōkai. Obok czarek, sandałów z jednym okiem i duszącej rolki bawełny, mój faworyt: demoniczna tarka do rzodkwi. Zacznijcie się bać!

(Marta Kowalczyk)

Browar w Sapporo stworzył piwo o nazwie "Space Barley". Powstawało z nasion jęczmienia, które przez 5 miesięcy przebywały na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Sześciopak kosztował 10 tysięcy jenów.

Hotel Sheep Guest House otwarto w miejscowości Yugawara, dwie godziny na południe od Tokio. Od zwykłych hoteli przyjaznych zwierzętom odróżnia go to, że przeznaczony jest on jedynie dla owiec.

(Sylwia Krawczyk)

Chcąc po japońsku powiedzieć, że jest godzina czwarta, używamy zwrotu 'yoji desu'. Gdybyśmy powiedzieli 'shiji desu', oznaczałoby to godzinę śmierci. Shi (4) i shi (śmierć) brzmią po japońsku tak samo.

(Kinga Miszuk)

Według badań narodem, który ma najwyższy średni iloraz inteligencji jest Japonia - 105. Tuż za nimi jest Singapur (103) oraz Austria/Holandia (102). Na końcu są mieszkańcy Gwinei Równikowej (59).

(Mateusz Walichnowski)

W Japonii zupę je się pałeczkami.

(Michał Wilusz)

Japońska firma Canon była pierwotnie nazywana tak jak buddyjska bogini, czyli Kwanon. (Od nazwy prototypowowych aparatów - przypis redakcji)

(Kinga Wiśniewska)

Szczególne wyróżnienienie chcielibyśmy przyznać Panu Mateuszowi Walichnowskiemu, który wysyłał nam komplet możliwych ciekawostek, a więc codziennie dosyłał nam 3 kolejne! Do Pana Mateusza wyślemy dodatkowo upominek niespodziankę! :)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na podstronę konkursu, na której wczoraj wieczorem ogłosiliśmy wyniki. Tam znajdziecie dalsze wskazówki. :)

TAGI:

ciekawostka  

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PARTNERZY

Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy
Partnerzy